خانه دوست کجاست؟

 

پسر یک ماهی است که رسما مهد کودک می رود. یک مهد کاملا معمولی در محله خودمان. دلم من؟ مثل سیر و سکه، بلکه بدتر از آن. خودش خوب قبول کرد که برود. حتی از همان روز اول با من خداحافظی کرد و رفت سرکلاس. چند روز اول به خاطر قبل؛ مهد را ترک نمی کردم که مبادا با جیغ و گریه سراغ مرا بگیرد. اما دیگر از آن تجریه گذشته خبری نبود، پسر بزرگ شده است نسبت به سال پیش.  من؟ هنوز با سال قبلم فرقی نکردم. می گذارمشان مهد؛ پسر و قلب خودم را و با یک جای خالی بزرگ توی دلم می روم سرکار. به لپ تاپ نگاه می کنم و حواسم نیست. جلسه می روم و حواسم نیست، مطلبی ارائه می‌کنم و حواسم نیست، رانندگی می‌کنم و حواسم نیست... تا برش می دارم از آنجا و دلم آرام و قرار می‌گیرد.

عذاب وجدان، رهایم نمی کند. مهدش شلوغ است بیست بچه سه تا چهارساله با دو مربی که از نظر من خیلی خیلی کوچک و کم تجربه هستند و تعریفهای گاه و بیگاه پسر از اتفاقات مهد و عکس العملهای مربیها و دل من که چون بید می لرزد. تمام این یک ماه را با فکر پیدا کردن یک جای خلوت تر و بهتر به خواب می روم. نیمی از شبهای این ماه را رویای مهدکودک دلخواهم را دیدم... گزینه هایی که برای مهد خوب در ذهن دارم، یا دور هستند، یا ساعاتشان از ساعات کاری من کمتر است ، یا هر روز نیستند، یا وضعیت تغذیه و بهداشت و ایمنی مناسبی ندارند. از طرفی هم می ترسم که اگر مهد را عوض کنم، فشار غیرضروری بر پسر تحمیل کرده باشم.

خدایا یا به من آرامش بده، یا راه دیگری پیش پایم بگذار.

 

پی نوشت1: مربی برایم گزارش دست و پاشکسته از کارهای روزانه مهد می نویسد در حد  چند خط. اما راضی ام نمی‌کند، به هیچ عنوان. خواستم که برایم گزارش دقیق‌تری بنویسند که هر روز چه کارهایی انجام دادند و کیفیت مشارکت پسر در هریک از آنها دقیقا چگونه بوده. لازم نیست بگویم که چقدر عجیب نگاهم کردند! خب حق دارند، من که رییس آنها نیستم. ولی کاش بودم.

 

/ 2 نظر / 56 بازدید
مامانی ساره

سلام داشتم توی اینترنت بازی با کودکان 20 ماهه رو سرچ میکردم به وبلاگ شما برخوردم خیلی خوشم اومد از وبلاگتون ساده و صمیمی نوشتی خدا پسر کوچولوتون رو حفظ کنه خوشحال میشم به وبلاگ دخملی منم سر بزنی[قلب]

بازي انلاين تراوين

با سلام وبلاگ خوبي داري عزيز اگه دلت ميخواد فرمانروايي کني يکسري به سايت ما بزن بازي انلاين تراوين با عضويت رايگان و جوايز هفتگي و سرورهاي قدرتمند www.vikingha.ir