بیا صلح کنیم، پسر!

خلاصه اش این است: من خلع سلاح شده‌ام.

چندین هفته است که جنگ شروع شده بود. جنگ بین یک بچه سه ساله و یک بچه سی و سه ساله. از صبح که بیدار می‌شود، از همان دستشویی رفتن با هم مشکل داریم، هزار ترفند به کار می برم ،صد زبان خوش را امتحان می‌کنم اما انگار نمی‌شنود که نمی‌شنود. این تازه شروع داستان است، کم کم خود را گرم می کنیم برای جنگی تمام عیار. داستانمان وقتی جدی‌تری می‌شود، که بخواهم بروم سرکار و بخواهم بسپارمش به یکی از مادربزرگ‌ها. دور نیست اگر بگویم که باید یک ساعت زودتر شروع کنم به آماده کردنش. دوباره دستشویی که نمی رود، لباسهایی که نمی پوشد. جوراب و کفش و کلاهی که این ور و آن ور پرت می کند. بعد همین که می روم خودم آماده شودم، می بینم یک کیسه که چه عرض کنم، یک گونی از اسباب بازی را پر کرده و کشان کشان دنبال خود می آورد که اینها را هم ببریم. با همه این سازها که برایش رقصیدم، دست آخر می رود تلویزیون را روشن می کند و می گوید می‌خوام کارتون ببینیم بعد برم. اینجاست که دیگر آتش جنگ شعله ور می شود. چاره‌ای ندارم، دیرم شده، دیگر به حرفش گوش نمی کنم، به زور بغلش می کنم و از خانه می زنم بیرون و او هم شروع می کند به فریاد و گریه. اشکش هم که دم مشکش است. فوران می‌کند و به پهنای صورت اشک می ریزد. تا اینکه می رسیم به مغازه اسباب بازی فروشی، آن وقت است که یک دفعه غرغرها تمام می شود:

- مامان دریل می خری؟

- نه

- مامان چکش می خری؟

- نه

- مامان پیچ گوشتی؟

- نه

- پس یه پیچ بخر!

اینجاست که دود از کله ام بیرون می زند: نــــــــــــــــــــــــــــــــــه!

بعد از هم دور می شویم می روم سرکار، پسر هم می رود پی بازی و شیطنتش. کمی که صداهایش در سرم فرونشست، فکر می کنم که چند هفته است داستانم با پسر همین است. حتی یک روز بدون فریاد هم نداشتم. خلاصه‌اش این است که من خلع سلاح شده‌ام، باید صلح کنیم دیگر. 

/ 5 نظر / 26 بازدید
ميس بيس

خوب يه پيچ بخر!!!

نغمه

پس دریل بخر. این دیگه میشه[لبخند]

مجتبی

:))

زهرالمر

هاها!چه زرنگ! پیچ خریدی تا تهش باید بری![قهقهه]

مامان آروشا

سلام خانومی, سال نو بر شما و پسر گلت و همسر محترمتون مبارک. خیلی اتفاقی با ویلاگتون آشنا شدم. چقدر زیبا و راحت همه چیز رو تعریف میکنید. واقعاً از خوندن مطالبتون لذت بردم. اگر قابل بدونید خوشحال میشم من رو لینک کنید. مطالب وبلاگتون بسیار آموزنده و جالبه. موفق و پیروز باشین. به خدا میسپارمتون. [گل]